cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: مریم رفیعی
پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۴ ساعت ۰۹:۰۱
همسران، مادران و دختران شهدا نقش حضرت زینب(س) را ایفا می‌کنند
تعداد بازدید صفحه : 12
همسران، مادران و دختران شهدا نقش حضرت زینب(س) را ایفا می‌کنند
دسته بندی خبر: فرهنگی
تاریخ خبر : پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۴ ساعت ۰۹:۰۱
فرهنگی ایران ، سبز

جانشین فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری گفت: همسران، مادران و دختران شهدا نقش حضرت زینب(س) را ایفا کرده و با پرورش مردانی که شهادت را راه رستگاری خود دانستند، ما را به اوج عزت رساندند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، اسماعیل مولوی ظهر امروز در اولین همایش زنان ایثارگر فرهنگی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: در استان چهارمحال و بختیاری 130 شهید معلم داریم که ارزش معلم بودن و شهادت را با هم دارند.

وی افزود: در طول تاریخ جنگ‌های زیادی علیه ایران شکل گرفته که در صورت شکست یا پیروزی بخشی از خاک کشور جدا شد اما در دفاع مقدس ذره‌ای از خاک وطن جدا نشد این در حالی بود که همه جهان علیه ایران بودند و این یک استثنا است.

جانشین فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری بیان کرد: این پیروزی با رشادت و جانفشانی شهدا و ایثارگران به دست آمده و آرامش و امنیت امروز را مرهون خون شهیدان هستیم که با رشادت‌ها و شهامت‌های خود کشور را بیمه کردند.

مولوی خاطرنشان کرد: شهدا راه امام حسین(ع) را رفتند و حضرت زینب(س) نیز در کنار ایشان بودند و ایثارگری امام و یارانشان را با رشادت بیان کردند که اگر زینب نبود کربلا در کربلا می‌ماند، امروز نیز همسران، مادران و دختران شهدا نقش حضرت زینب(س) را ایفا کرده و با پرورش مردانی که شهادت را راه رستگاری خود دانستند، ما را به اوج عزت رساندند.
جانشین فرمانده سپاه قمربنی هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: معلمی که پشت جبهه بیش از 36 هزار شهید دانش‌آموز در کشور پرورش داد و خود شهید شد ارزش و جایگاهی بسیار والا و ارزشمند دارد.
در ادامه این همایش فرحناز قائدامینی مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: 6هزار و 428 شهید جامعه زنان که 500 نفر از آنها رزمنده بودند نشان از رشادت و شجاعت زنانی است که در دفاع مقدس نقش‌آفرینی کردند.
وی افزود: زنان در تربیت و پرورش فرزندانی با فرهنگ ایثار و شهادت با تاسی از سیره امام حسین(ع)، نقش بی‌بدیلی در دفاع مقدس ایفا کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری خاطرنشان کرد:  مقام عظمای ولایت در بیانیه گام دوم به صراحت مطالبی را بیان فرمودند که رهنمون‌هایی برای 40 ساله دوم انقلاب است، کشور ما امروز در مقابل دشمنان با اقتدار می‌ایستد و از مواضع خود دفاع می‌کند و ابهت استکبار جهانی را بر هم می‌زند که این جز در سایه ایمان و اعتقاد میسر نمی‌شود.
انتهای پیام/


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'همسران، مادران و دختران شهدا نقش حضرت زینب(س) را ایفا می‌کنند' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز