cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۳ ساعت ۰۶:۴۸
شبکه نوآوری و فناوری مازندران فعال شد
تعداد بازدید صفحه : 17
شبکه نوآوری و فناوری مازندران فعال شد
دسته بندی خبر:
تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۳۹۸/۵/۲۳ ساعت ۰۶:۴۸

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به شناسایی ظرفیت‌های نخبگی در استان، گفت: شبکه نوآوری و فناوری مازندران فعال شد.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از ساری، علی معتمدزادگان امروز در نشستی خبری با اصحاب رسانه مازندران اظهار داشت: هدف اصلی پارک علم و فناوری تولید و افزایش ثروت در جامعه از طریق ایجاد و توسعه فعالیت موسسات متکی بر دانش و فناوری بوده که این فعالیت‌ها شامل نیازسنجی ایده پردازی، تحقیق و توسعه، طراحی مهندسی، نمونه‌سازی، طراحی صنعتی، استانداردسازی، تدوین دانش فنی، ثبت مالکیت فکری، تجاری‌سازی انتقال و پشتیبانی است.

وی افزود: یکی از موثرترین ساختارهای موثر در اقتصاد دانش بنیان، محیطی مناسب برای استقرار ، رشد و شکوفایی موسسات و شرکت‌های دانش بنیان است و شرکت‌های فناور مستقر در آن با تعامل سازنده با دانشگاه ‌ها و سایر موسسات پژوهشی و فناوری به فعالیت‌های فناورانه مشغول هستند.

معتمدزادگان با بیان  اینکه فعالیت پارک از مردم برای مردم بوده که خیران حامی علم و فناوری نقش مهمی در تسهیل‌سازی فعالیت فعالان این عرصه دارند، تصریح کرد: شبکه نوآوری و فناوری مازندران در استان در زمینه شناسایی و معرفی خدمات پارک فعال شده است.

وی افزود: پارک علم و فناوری متولی اصلی هدایت و حمایت از شرکت و موسسات دانش بنیان و ورود، حضور موثر و بازاریابی در بازارهای فناوری دنیا به ویژه کشورهای همسایه است.
 

رئیس پارک علم و فناوری مازندران تصریح کرد: به 10 شرکت فعال حوزه  فناوری در استان زمین واگذار و زمینی به مساحت 2.5 هکتار جنب دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی واگذار شد که در آینده نزدیک کلنگ‌زنی می‌شود که اعضا و شرکت‌ها باید در حوزه فناوری فعالیت کنند

وی بیان کرد: با همت اداره کل اوقاف در  مرکز فناوری شهرستان آمل فضایی برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان  و به همت اداره کل بهزیستی نیز فضایی جهت استارت آپها اختصاص داده شد.

معتمدزادگان با بیان مشاغل دانش بنیان و فناوری اقتصاد نوظهور در جامعه امروز است، گفت: امیدواریم با کمک استاندار، نمایندگان مجلس حداقل یک طبقه از مرکز رشد نوشهر تا نیمه شهریورماه به اتمام برسد.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: انجمن علمی پارک علم و فناوری و مراکز رشد فعال شد که تلاش داریم با بین المللی ‌سازی فعالیت‌های پارک علم و فناوری اقدام و کنفرانس سالانه در این زمینه تشکیل شود.

معتمدزادگان افزود: سال گذشته چهار میلیون یورو صادرات و 111 میلیارد تومان فروش در حوزه  صادرات محصولات فناورانه در استان داشتیم و برای هزار و 300 نفر اشتغالزایی شد.

انتهای پیام/ن

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'شبکه نوآوری و فناوری مازندران فعال شد' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز