(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

۳ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های کارآفرینی استان گیلان اختصاص یافت

۳ میلیارد تومان تسهیلات به طرح‌های کارآفرینی استان گیلان اختصاص یافت

گيلان رشت

۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تسهیلات امسال از سوی صندوق کارآفرینی امید به طرح‌های کارآفرینی در استان گیلان اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، هدف از پرداخت تسهیلات از سوی صندوق کارآفرینی امید در واقع اجرای طرح‌های کارآفرینی استان‌ها و توانمندسازی جوانان است که در همین راستا امسال 2 میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات به طرح‌های کارآفرینی گیلان اختصاص یافت.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان عصر امروز در جلسه ساماندهی جوانان در سالن اجتماعات استانداری، اشتغال را بزرگترین دغدغه جوانان دانست و اظهار داشت: در راستای حمایت از جوانان کارآفرین، قراردادی بین وزارت ورزش و بانک قرض‌الحسنه رسالت منعقد شد که بر اساس آن به جوانان کارآفرین گیلانی تسهیلات پرداخت می‌شود.

مریم‌ بخشی با اشاره به سهم استان گیلان در پرداخت تسهیلات به جوانان کارآفرین بیان کرد: امسال سهم استان گیلان در این حوزه بالغ بر 2 میلیارد و 800 میلیون تومان از سوی صندوق کارآفرینی امید بود که کل این مبلغ جهت پرداخت تسهیلات به جوانان کارآفرین جذب شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون برای برگزاری دوره‌های مختلف کارآفرینی در استان گیلان برنامه‌ریزی کردیم و تلاش داشتیم  تا طرح‌های کارآفرینی در استان به سمت اشتغالزایی در حرکت باشد.

بخشی با اشاره به اهمیت اجرای طرح سرباز مهارت در استان گیلان عنوان داشت: طرح سرباز مهارت نیز با هدف ایجاد مهارت‌های اشتغال و کارآفرینی برای سربازان در کشور اجرا می‌شود که طرح مناسبی است و موجب مهارت‌آموزی سربازان و ورود بهتر آنان به بازار کار می‌شود.

وی برخی برنامه‌های اجرا شده در حوزه جوانان در استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: برنامه‌هایی نظیر دوره دانش‌افزایی مدیران و همچنین کارگاه‌های مشاوره ازدواج با هدف تحکیم خانواده و کاهش آمار طلاق به‌صورت رایگان در استان گیلان برگزار شد که نتایج مثبت آن به‌زودی آشکار می‌شود.

بخشی میزبانی این استان در برگزاری مسابقات ملی وزنه‌برداری «جام پهلوان نامجو» و مسابقات شطرنج را مورد اشاره قرار داد و افزود: در راستای برگزاری این مسابقات، ورزشکاران داخلی و خارجی در این استان حضور پیدا می‌کنند که تاثیرگذار است و باید بتوانیم با بهره‌گیری از ظرفیت میزبانی، ظرفیت‌ها و سرمایه‌های استان گیلان را به دنیا معرفی کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان از افتتاح هم‌زمان چندین پروژه با حضور وزیر ورزش در استان گیلان در دهه فجر خبر داد و افزود: سالن ورزشی فلکده رشت، سالن تختی لاهیجان، استخر سرپوشیده شهرستان رودبار از جمله پروژه‌هایی هستند که با حضور وزیر ورزش در استان گیلان در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان نیز در این جلسه با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی و آینده‌نگری برای جوانان اظهار داشت: اشتغال جزو مهم‌ترین دغدغه‌های جوانان است که مسائل مختلف فرهنگی، دینی و اجتماعی نیز از آن تاثیر می‌گیرد از این رو حل مشکلات اشتغال جوانان موجب برطرف شدن بسیاری از مشکلات و مسائل دیگر می‌شود.

فرهاد دلق‌پوش از افتتاح 7 طرح صنعتی در سطح استان گیلان در دهه فجر خبر داد و بیان داشت: بیش از 10 هزار و 200 میلیارد ریال برای این طرح‌ها سرمایه‌گذاری شده که ایجاد اشتغال مستقیم برای 750 نفر را به‌همراه دارد.

وی با اشاره به ضرورت پرداختن به مسائل ماهیتی مرتبط با‌ جوانان خاطرنشان کرد: خوشبختانه اکثر سازمان‌ها، بخش خصوصی و واحدهای تولیدی استان در این زمینه برنامه دارند و امروز شاهد هستیم که محصولات فرهنگی و تولیدات مختلف توسط جوانان عرضه می‌شود.

شهرود امیرانتخابی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان نیز در این جلسه از افتتاح 90 پروژه با اشتغالزایی 600 نفر در استان هم‌زمان با دهه فجر خبر داد و اظهار داشت: برپایی 20 نمایشگاه صنایع دستی در استان، برگزاری جشنواره فرهنگی، برگزاری مسابقات عکس و نقاشی و برگزاری اردوی فرهنگی یک روزه مرتبط با جوانان از جمله برنامه‌های پیش‌بینی شده در دهه فجر است.

فیروز فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر در استان اظهار داشت: این جشنواره از تاریخ 15 تا 21 بهمن در سینما میرزاکوچک رشت برگزار می‌شود.

نادر جهان‌آرای مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این جلسه، مراقبت و انتقال مفاهیم فرهنگی به نوجوانان و تولید محتوای متناسب با مفاهیم ذکرشده را جزو وظایف ذاتی آموزش و پرورش دانست و گفت: تشکل‌های مختلف از جمله اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزی، بسیج دانش‌آموزی و جوانان هلال احمر محوری‌ترین تشکل‌ها برای برگزاری برنامه‌های ویژه دهه فجر در گیلان هستند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه معرفی جوانان برتر و الگوهای برتر علمی و ورزشی جوانان نیز در دستور کار صدا و سیمای مرکز استان قرار دارد اظهار داشت: صدا و سیمای مرکز استان آمادگی پوشش رسانه‌ای مطلوب از مسابقات وزنه‌برداری «جام پهلوان نامجو» و مسابقات شطرنج که به میزبانی گیلان برگزار می‌شود دارد.

محمدباقر باقرزاده با اشاره به آمادگی صدا و سیمای مرکز گیلان جهت پوشش رسانه‌ای مطلوب از انتخابات و حضور مردم گفت: در راستای برنامه" تریبون آزاد" در جمع جوانان گیلانی حضور یافته و دغدغه‌های آنان را شنیده و پوشش رسانه‌ای می‌دهیم.گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 52