cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ ساعت ۱۲:۳۳
گيلان رشت
 ۱۰۰۰ معلم نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش گیلان جذب می‌شوند
تعداد بازدید صفحه : 2
۱۰۰۰ معلم نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش گیلان جذب می‌شوند
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ ساعت ۱۲:۳۳
گيلان ، رشت اجتماعی ایران ، سبز

پرونده هزار معلم نهضت سوادآموزی جهت جذب در آموزش و پرورش گیلان تأیید شده بنابراین برای این گروه از معلمان به همراه نیروهای خرید خدماتی و معلمان پیش‌دبستانی باقیمانده، آزمون استخدامی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، 150 نفر امسال در آموزش و پرورش گیلان به‌عنوان معلم جذب شدند از سوی دیگر پرونده هزار نفر از معلمان نهضت سوادآموزی استان هم تأیید شده است که برای این گروه از معلمان به علاوه نیروهای خرید خدماتی و معلمان پیش‌دبستانی باقیمانده آزمون استخدامی برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان صبح امروز در جمع خبرنگاران، از باز شدن دست آموزش و پرورش برای جذب نیروهای خرید خدمات، مربیان پیش‌دبستانی و آموزش دهنده‌های نهضت سوادآموزی خبر داد و اظهار داشت: به جهت تصویب یک مصوبه در مجلس امکان جذب این افراد فراهم شده که فرآیند آن به تدریج انجام می‌شود.

نادر جهان‌آرای برگزاری جلسات شورای آموزش و پرورش را مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه برای برگزاری منسجم جلسات آن عزمی جدی در گیلان شکل گرفته است عنوان کرد: جلسات شورای آموزش و پرورش باید هر ماه برگزار شود که آخرین آن در گیلان در دهه سوم آبان امسال و جلسه بعدی آن تا پایان این ماه برگزار می‌شود.

وی اضافه شدن کتاب درس مهارت در پایه‌های 5 و 6 ابتدایی و تأکید بر بحث مهارت‌آموزی در دوره متوسطه اول و دوم را مورد تأکید قرار داد و گفت: برگزاری جشنواره جابر‌ابن‌ حیان در مقطع ابتدایی و یا جشنواره جوان خوارزمی و لیگ‌های علمی در مقاطع متوسطه می‌تواند به افزایش سطح مهارت‌آموزی دانش‌آموزان کمک کند.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گسترش رشته‌های کارو دانش و کشاورزی به عنوان رشته‌های مهارتی محور در استان را مطلوب و خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: در سال تحصیلی گذشته تا امسال در 3 هنرستان کشاورزی استان پوشش 100 درصدی داشتیم که نشان‌ دهنده اقبال دانش‌آموزان به رشته‌های فنی است.

جهان آرای یکی از دستگاه‌های مؤثر و زمینه‌ساز برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه و کاهش سن بروز آن را آموزش و پرورش دانست و عنوان کرد: در صورتی که پوشش تحصیلی مستمر باشد و از ترک تحصیل دانش‌آموز جلوگیری به عمل آید سن بروز آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه به مقدار بالایی کاهش پیدا می‌کند.

وی کمک و همکاری بیشتر خانواده‌ها با اولیاء آموزش و پرورش برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش‌آموزان را به عنوان یک ضرورت مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: آموزش و پرورش گیلان نسبت به ترک تحصیل دانش‌آموزان بسیار حساس است و در صورت وقوع آن به صورت مصداقی وضعیت فرد مورد نظر را پیگیری می‌کند.

 

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر ' ۱۰۰۰ معلم نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش گیلان جذب می‌شوند' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز