(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

گردشگری ریل توسعه شهرستان ری است

 گردشگری ریل توسعه شهرستان ری است

-

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری با اشاره به تاریخ ۸ هزار ساله‌ ری گفت: در حال حاضر اولویت برنامه‌های توسعه‌ای شهرستان ری باید بر محور توسعه گردشگری باشد.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از ری، حسن خلیل‌آبادی امروز در جلسه شورای اسلامی شهرستان ری با اشاره به آسیب‌های پایتخت برای شهرستان ری اظهار داشت: بخش مرکزی شهرستان ری در سال 1392 طی قانون ظالمانه و تبصره ذیل ماده 12 منطقه‌ای از شهرداری تهران و پیوست تهران قرار گرفت و در حال حاضر تمامی بخش‌ها و شهرهای ما متأثر از شهرداری تهران است.

وی بیان کرد: ضمن اعلام اعتراض به موضوع پیوست شهرری به شهرداری تهران باید در راستای افزایش رضایت‌مندی مردم از خدمات شهری تعاملاتی را با شهرداری تهران داشته باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهرستان ری دارای سابقه ارزشمند و 8 هزار ساله‌ای است افزود: در حال حاضر اولویت برنامه‌های توسعه‌ای شهرستان ری باید در راستای توسعه گردشگری باشد، در واقع هر پروژه‌ای که می‌خواهد در شهرستان ری عملیاتی شود باید در ابتدا ارتباط پروژه با توسعه گردشگری بررسی شود.

خلیل‌آبادی تصریح کرد: برطرف کردن معضلات زیست محیطی شهرستان ری باید اولویت همه مسئولان باشد اما متأسفانه در شرایط فعلی که آلودگی هوای شهرستان ری 2 برابر شهر تهران است غفلت مسئولان در این زمینه کاملاً مشهود است.

وی با بیان اینکه جایگاه شهرستان ری در حد یک منطقه شهرداری نیست گفت: اگر به جای صنایع آلاینده به سمت استقرار و استفاده از صنایع سبز و گردشگری پیش رویم قطعاً به سند توسعه شهر ایرانی اسلامی که مدنظر است نزدیک خواهیم شد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان ری با بیان اینکه مدیریت شهری در محدوده امامزاده صالح(ع) تا حضرت عبدالعظیم(ع) تحت نظارت شهرداری تهران است افزود: خدمات شهرداری تهران در اطراف حرم امامزاده صالح(ع) در مقایسه با حرم حضرت عبدالعظیم(ع) قابل مقایسه نیست و بیانگر این موضوع است که ری در برنامه‌های تهران مورد توجه نبوده است.

خلیل‌آبادی با بیان اینکه خدمات اتوبوسرانی شهرری بسیار محدود است اما پارکینگ اتوبوس‌های شهر تهران در شهرستان ری قرار دارد تصریح کرد: در حال حاضر باغ‌های محدوده بخش مرکزی شهرستان ری تبدیل به پارکینگ اتوبوس‌های شهر تهران شده و این در صورتی است که متقاضی ساخت گلخانه در آن محدوده چندین سال به دنبال کسب مجوز برای ایجاد سازه گلخانه بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلاتی که صنایع مزاحم در شهرستان ری ایجاد کرده‌اند از مدیریت حریم شهرداری می‌خواهیم مجوز استقرار صنایع را در منطقه 20 صادر نکند.

 - اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 35