(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

نایب رئیس شورای شهر رشت: کمک شورا به «سپیدرود و داماش» فقط مُسکن است

نایب رئیس شورای شهر رشت: کمک شورا به «سپیدرود و داماش» فقط مُسکن است

گيلان رشت

نایب رئیس شورای شهر رشت گفت: لایحه کمک مالی که در شورا برای تیم‌های سپیدرود رشت و داماش گیلان تصویب کردیم فقط مُسکن است.

فرهام زاهد در گفت‌وگو با خبرنگار ایرانیان سبز در رشت با تاکید بر حمایت شورای شهر رشت از 2 تیم سپیدرود رشت و داماش گیلان اظهار داشت: این کمک‌ها با توجه به هزینه‌های بسیار بالای تیم‌داری در فوتبال ایران فقط مسکن است و باید به فکر کارهای زیربنایی برای این 2 تیم بود.

نایب رئیس شورای شهر رشت 2 تیم قدیمی این شهر را بخشی از میراث فرهنگی این منطقه دانست و گفت: ما در بخش فرهنگی و ورزشی رشت موظفیم از 2 تیم پرهوادار که در بین همه گیلانی‌ها علاقه‌مندان فراوانی دارد حمایت کنیم و نباید برای این حمایت منتی روی کسی گذاشته شود و مثلا اگر در کرمانشاه بودیم باید از کشتی حمایت می‌کردیم یا در ارومیه والیبال مورد توجه است.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با بیان اینکه فوتبال ورزش نخست این شهر است و در تمام محله‌ها، بخش‌ها و حومه‌های رشت هواداران بسیاری دارد عنوان کرد: از ابتدای ورود فوتبال به ایران شهر رشت یکی از خاستگاه‌های این ورزش بود و صدها فوتبالیست سرشناش و ده‌ها ملی‌پوش به فوتبال ایران تقدیم کردیم و حمایت از این رشته ورزشی باید سرلوحه تمامی ارگان‌های استان قرار بگیرد.
 

وی با عجیب خواندن برخی مخالفت‌ها در ارتباط با کمک شهرداری به فوتبال تاکید کرد: وقتی ورزشگاه شهرمان مملو از هوادار می‌شود یعنی 20 هزار خانواده خیال‌شان راحت است که فرزند آنها در جای مناسبی حضور دارد و با برد هر کدام از این تیم‌ها یک هفته مردم خوشحالند و با ضعیف شدن آنها یک شهر به اندوه می‌رود؛ کدام کار شهرداری تا این اندازه مستقیم بر روی مردم شهرمان تاثیرگذار است.

زاهد مشکلات مالی شهرداری را رد نکرد و آن را یک معضل بزرگ خواند و افزود: اینکه بعضی‌ها می‌آیند با عنوان عقب افتادن حقوق و مشکلات مالی شهرداری با حرکات پوپولیستی کارمندان و کارگران شهرداری را در مقابل شورا قرار می‌دهند بسیار ساده‌انگارانه است و این طرح در کل 900 میلیون تومان است و در یک سال فوتبالی باید مستهلک شود و در برابر حقوق ماهیانه و بدهی‌های شهرداری بسیار ناچیز است.

عضو کمیسیون برنامه و ‌‌بودجه‌ شورای شهر رشت کمک شهرداری به فوتبال را در سال‌های گذشته مسبوق به سابقه دانست و گفت: ما سنگ بنای جدیدی برای این کمک‌ها نگذاشتیم و در گذشته این حمایت‌ها انجام شد و در آینده هم امیدوارم ادامه‌دار باشد اما همانگونه که گفتم هزینه‌های تیم‌داری سرسام آور است و توان مالی شهرداری خیلی زیاد نیست.

نایب رئیس شورای شهر رشت خواستار چاره‌جویی برای یافتن یک منبع درآمد پایدار برای این 2 تیم شد و تصریح کرد: چگونه فولاد مبارکه، ذوب آهن، فولاد اهواز، پیکان، سایپا، پارس جنوبی، صنعت نفت، صنایع مس و آلومینیوم که همه به‌نوعی دولتی هستند در تمام ایران دست به سرمایه‌گذاری روی فوتبال می‌زنند اما در گیلان خبری از هیچکدام نیست؟

زاهد سرمایه‌گذاری روی سپیدرود و داماش را برای صاحبان سرمایه در نهایت سودآور خواند و بیان کرد: تیم‌هایی که در همین چند سال اخیر بازیکنانی مانند علیرضا جهانبخش، شایان مصلح، حمید ملکی، عماد میرجوان، محمد میری، هادی محمدی، روح‌الله باقری، محمد بلبلی، محمد آبشک، حسین ابراهیمی و سیف‌اللهی را به سطح نخست فوتبال ایران معرفی کردند آیا ارزش سرمایه‌گذاری ندارند و حالا بحث تبلیغات و بولد شدن رسانه‌ای و موارد دیگر بماند.

عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت عدم سرمایه‌گذاری صنایع ملی که در گیلان هم فعالیت اقتصادی دارند را عجیب عنوان کرد و افزود: من متوجه نمی‌شوم ایران خودرو و سایپا چه اصراری بر تیم‌داری برای سکوهای خالی دارند و مگر این کارخانه‌ها بخش بزرگی از بازارشان در شمال نیست و چرا کسی به آنها فشار نمی‌آورد که به جای تیم‌داری بیایند و حامی مالی تیم‌های پرطرفدار و برندی مثل سپیدرود، داماش یا نساجی شوند.

وی با مقایسه نوع سرمایه‌گذاری صنایع بزرگ در ایران و فوتبال دنیا عنوان کرد: اینجا هر کارخانه دولتی می‌آید و یک تیم را دست می‌گیرد و خودشان تیم‌داری می‌کنند در صورتی که کمترین تجربه را در این بخش دارند و خیلی‌ها هم بعد از چند سال می‌روند اما در اروپا به‌طور مثال کارخانه فیات حامی مالی یوونتوس می‌شود یا اُپل سال‌ها حامی بایرین مونیخ بود و باشگاه‌ها بدون دخالت شرکت‌های اقتصادی اداره می‌شوند و با تغییرات اسپانسر به کار خود ادامه می‌دهند.

زاهد از تمامی مسئولان ارشد استان درخواست کرد تا 2 تیم سپیدرود و داماش را مورد حمایت قراردهند و خاطرنشان کرد: شهرداری رشت واقعا نمی‌تواند بیشتر از این کمک مالی و لجستیکی کند و باید سایر ارگان‌ها مانند استانداری، منطقه آزاد انزلی و صاحبان صنایع استان گیلان برای کمک به پایداری این دلخوشی بزرگ مردم رشت آستین همت بالا بزنند و در کنار شورا و شهرداری حامی سپیدرود و داماش باشند.گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 33