(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

خیران به ساخت «موزه دفاع مقدس گیلان» کمک می‌کنند

خیران به ساخت «موزه دفاع مقدس گیلان» کمک می‌کنند

-

کمیته خیران و پشتیبانی مردمی با هدف حمایت از ساخت موزه دفاع مقدس گیلان به‌زودی در استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز  از رشت، احداث موزه دفاع مقدس گیلان در حال حاضر به مراحل خوبی رسیده به‌طوری‌که قرار است کمیته خیران و پشتیبانی مردمی با هدف حمایت و تسریع در روند اجرای عملیات ساخت این پروژه بزرگ فرهنگی تحت نظر آیت‌الله رسول فلاحتی نماینده‌ ولی‌فقیه در استان به‌زودی راه‌اندازی شود.

وجود منبع یا منابع موثق در حوزه دفاع مقدس آن هم در شرایطی که انقلاب اسلامی به دوران جدیدی از حیات پربار خود وارد شده از اهمیت بالایی برخوردار است از سویی دیگر یکی از بهترین راه‌های انتقال ارزش‌های هشت سال جنگ تحمیلی به آحاد مردم به‌ویژه نسل‌های جوان‌تر احداث موزه‌های دفاع مقدس در کشور است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرانیان سبز  در رشت، ضمن قدردانی از تمام حمایت‌ها و پشتیبانی‌هایی که از موزه دفاع مقدس استان به‌عمل آمده عنوان کرد: نماینده ولی‌فقیه و سایر مسئولان استان تاکنون کمک‌های بی‌شائبه‌ای برای تسریع در روند ساخت این موزه داشته‌اند.

سرهنگ پاسدار عباس بایرامی از اختصاص 5 میلیارد تومان اعتبار از سوی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای ساخت موزه دفاع مقدس گیلان سخن گفت و ابراز داشت: برای انتخاب پیمانکار مورد نظر جهت اجرای فاز نخست پروژه موزه دفاع مقدس طرح مذکور را با اعلام شرایط لازم به مناقصه گذاشته‌ایم.

وی با بیان اینکه پس از انتخاب و تعیین پیمانکار واجد شرایط ساخت موزع دفاع مقدس گیلان وارد فاز عملیات اجرایی می‌شود خاطرنشان کرد: در همین‌جا از تمام شرکت‌هایی که با توجه به دستورالعمل‌ها و ضوابط مشخص شده در آگهی مناقصه می‌توانند در ساخت این پروژه مشارکت فعال داشته باشتد دعوت به همکاری می‌شود.

بایرامی فهرست سوژه‌های پیشنهادی جهت اجرا در مرکز فرهنگی دفاع مقدس گیلان را برشمرد و تصریح کرد: در موزه دفاع مقدس گیلان سوژه‌هایی نظیر تنها استاندار شهید کشور، تنها وزیر دفاع شهید کشور، فعالیت تروریستی گروهک‌ها در استان و درصد بالای شهدای ترور نسبت به کل کشور در معرض دید مردم قرار داده می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه گیلانی‌ها در تمام عملیات‌ها و صحنه‌های دوران دفاع مقدس پیشتاز بودند عنوان کرد:‌ امیدواریم با ساخت موزه دفاع مقدس بتوانیم تنها گوشه‌هایی  از فداکاری‌ها و ایثارگری‌های‌ جوانان این خطه ولایتمدار را برای بازدید عموم و مردم ولایتمدار گیلان به‌نمایش بگذاریم.

بایرامی از تهیه دانش‌نامه‌های دفاع مقدس در هر کدام از استان‌های کشور از جمله گیلان سخن گفت و تصریح کرد:‌ بر اساس برنامه ابلاغی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور،‌ دانش‌نامه‌های دفاع مقدس با مشورت اساتید برجسته دانشگاه‌ها و با ایجاد کارگروه‌های تخصصی در تمام استان‌های کشور تدوین می‌شوند.- اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 31