(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: درآمدهای مالیاتی در بودجه ۹۹ تحقق نمی‌یابد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: درآمدهای مالیاتی در بودجه ۹۹ تحقق نمی‌یابد

گيلان رشت

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی سهم مالیات در بودجه سال آینده خبر داد و گفت: درآمدهای مالیاتی در بودجه ۹۹ تحقق پیدا نمی‌کند.

سید کاظم دلخوش اباتری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرانیان سبز در رشت، افزایش سهم 30 تا 40 درصدی مالیات در بودجه 99 و عدم تحقق این درآمد در سال آینده را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: فرار مالیاتی، اقتصاد زیرزمینی و نبود بانک اطلاعاتی قوی و شفاف در کشور از جمله موانع تحقق درآمدهای مالیات در کشور است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی سقف بودجه عمومی در سال آینده را 484 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت: بخشی از درآمدهای لایحه بودجه باید از محل فروش نفت تأمین شود البته بر اساس برنامه اصلاح ساختار بودجه‌ریزی در کشور سهم نفت امسال در مقایسه با سال‌های گذشته کاهش زیادی پیدا کرده است.

دلخوش اباتری در پاسخ به این پرسش که آیا سازوکارها و بسترهای لازم برای تحقق درآمدهای مالیاتی هم‌اینک در کشور وجود دارد یا خیر عنوان کرد: به عقیده بنده این زمینه و شرایط در کشورمان به‌هیچ عنوان فراهم نیست بنابراین بدون شک تحقق درآمدهای مالیاتی که در بودجه 99 به آن اشاره شده کار بسیار سختی است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سهم اوراق مشارکت نیز در بودجه سال آینده افزایش پیدا کرده است خاطرنشان کرد: درآمدهایی که دولت در نظر گرفته اگر تحقق پیدا کند مشکلات اقتصاد کشور بیشتر از این افزایش نمی‌یابد اما در صورت عدم تحقق آن به‌طور قطع با چالش‌ها و معضلات جدیدتری روبه‌رو می‌شویم.

وی از افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان دولت در لایحه بودجه سال آتی و پیش‌بینی‌هایی که دولت در این زمینه انجام داده است سخن گفت و تصریح کرد: تمام این تصمیمات در حالی توسط دولت اتخاذ شده که در سال آینده با تورم  35 تا 40 درصد روبه‌رو هستیم بنابراین افزایش 15 درصدی حقوق و دستمزدها کفایت نمی‌کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه قرار بود افزایش حقوق به صورت پلکانی انجام و به کارکنان با حقوق کمتر توجه بیشتری شود عنوان کرد: مشکلات اقتصادی، تورم و گرانی به‌ویژه در ماه‌های اخیر مردم و قشر کارمند را دچار تنگناهای زیادی کرده بنابراین حمایت جدی‌تر دولت از آنان بیشتر از هر زمان دیگری لازم است.

نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی وجود ایرادات بسیار زیاد در لایحه بودجه 99 در مقایسه با لایحه 98 را مورد تأکید قرار داد و گفت: انتظار داریم برای مباحثی نظیر اشتغال و بیکاری جوانان، مشکلات کشاورزان و بحث خسارت‌های سیلاب و آبگرفتگی‌های گسترده در شهرها و روستاها نیز در لایحه بودجه 99 سهمی در نظر گرفته شود.گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 33