(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان بر شفاف بودن هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان مجلس تاکید کرد

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان بر شفاف بودن هزینه‌های انتخاباتی داوطلبان مجلس تاکید کرد

گيلان رشت

امام جمعه رشت ضمن اشاره به اهمیت حضور گسترده مردم در انتخابات گفت: یک نماینده باید به مسأله شفافیت انتخاباتی از حیث مالی توجه داشته باشد تا مردم بدانند که هزینه‌های آنان از چه راهی به‌دست آمده است.

به گزارش خبرنگارایرانیان سبز از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مصلی امام خمینی(ره) با اشاره به ویژگی‌های تنبیه در مکاتب غربی اظهار داشت: امروز بسیاری از مکاتب تربیتی غرب معتقدند که تنبیه باید از صفحات زندگی انسان و تربیت حذف شود و عناد و کینه‌توزی را از اثرات تنبیه می‌دانند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان بیان کرد: جوامع اسلامی تنبیه و تشویق را دو راهکار برای تربیت انسان می‌دانند البته تا مساله تنبیه مطرح می‌شود ذهن عده‌ای به سمت چوب، چماق و کتک زدن می‌چرخد در صورتی‌که این گونه نیست و امروز بسیاری از ولنگاری‌های برخی اقشار جامعه حاصل عدم تربیت درست و تنبیه در دوران کودکی و نوجوانی آنان است.

آیت‌الله فلاحتی بیان داشت: اگر انسان خود را کنترل نکند تا آخر عمرش مرتکب گناهان مختلف ذهنی می‌شود و انسانی که اندیشه آدم‌کُشی، دزدی و گناهان مختلف را در ذهن‌ خود می‌پروراند از ساحت توجهات‌ الهی و فرشتگان الهی دور می‌شود و این انسان یک انسان رها شده است.
 

امام جمعه‌ رشت، نادیده گرفتن‌ گناهان افراد و عدم توجه به جنایت گناهکاران را به دور از عقل و منطق دانست و ابراز داشت: عده‌ای امروز سست باور و سست ایمان هستند و حتی به معاد و آخرت هم ایمان ندارند که این تفکر هم در حقیقت آثار منفی عدم تنبیه و تربیت درست در سنین پایه است.

رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان با اشاره به سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی عنوان داشت: تاکنون تلاش‌های خوبی برای برطرف کردن مشکلات بی‌سوادی در جامعه انجام شده که امیدواریم  در دهه‌های بعد شاهد حذف کلی بی‌سوادی و اثرات آن در سطح جامعه اسلامی باشیم.

وی با اشاره به روز بصیرت و میثاق امت با ولایت گفت: دشمنان در جنگ 8 ساله در برابر تمام ملت ایستادند اما در