(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

گردش مالی 70 میلیاردی شرکت‌های دانش‌بنیان چهارمحال و بختیاری

گردش مالی 70 میلیاردی شرکت‌های دانش‌بنیان چهارمحال و بختیاری

چهارمحال بختياري شهركرد

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال وبختیاری گفت: گردش مالی شرکت‌های دانش‌بنیان  استان سالانه 70میلیارد تومان است.
اسماعیل پیرعلی با اشاره به رشد 130 شرکت‌ دانش‌بنیان، فناور و هسته‌ای در پارک علم و فناوری استان چهارمحال وبختیاری اظهار داشت: گردش مالی حاصل ازفروش محصولات 63 شرکت از این مجموع، سالانه 70 میلیارد تومان است و 700 نفر در شرکت‌های این پارک شاغل هستند.
وی افزود: طی سال گذشته 20 میلیارد تومان تسهیلات کم‌بهره به شرکت‌های پارک علم و فناوری استان ارائه و 12 هزار مترمربع فضای آموزشی آزمایشگاهی، کارگاهی و دفتری در اختیار این شرکت‌ها قرار داده شد.
رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: در حاشیه بیستمین نمایشگاه دستاوردهای فناوری و پژوهش و هفتمین نمایشگاه ایران‌ساخت که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در آذرماه امسال برگزار شد، 19 شرکت دانش‌بنیان از استان حضور داشتند که مبلغ قرارداد فروش محصولات این شرکت‌ها 39 میلیارد و 500 میلیون تومان بود و از لحاظ تعداد قرارداد و مبلغ قراردادها، جزو پنج استان برتر کشور شناخته شدیم.
پیرعلی بیان داشت: محصولات شرکت‌های حاضر در نمایشگاه امسال در زمینه تجهیزات گردشگری مانند لوازم احداث زیپلاین، ماشین‌های تمام‌اتوماتیک قالی‌شویی، سامانه ردیاب و دستگاه قرائت کنتور آب، محصولات مربوط به هوش مصنوعی و سایر محصولات دانش‌بنیان بود، همچنین 10 تا 50 درصد یارانه نیز به شرکت‌های دانش‌بنیان تعلق می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: تامین منابع مالی ارزان‌قیمت یکی از مسایل مهم این شرکت‌هاست و که امسال توانستیم 7 میلیارد تومان تسهیلات از بنیاد برکت دریافت کنیم که تاکنون 4 میلیارد تومان آن پرداخت و مابقی پرونده‌ها در دست بررسی است.
پیرعلی گفت: در بخش بین‌الملل نیز شرکت‌های دانش‌بنیان چهارمحال و بختیاری در نمایشگاه‌های چهار کشورعراق، چین،  آذربایجان و گرجستان حضور یافته و همچنین قرارداد ساخت  و تحویل 20هزار کنتور هوشمند آب با دو کشور آفریقایی تانزانیا و کنیا منعقد شد.
رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: تاسیس سازمان پژوهش و فناوری یکی از اقدامات پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در راستای استفاده از منابع مالی صندوق نوآوری و شکوفایی با مشارکت بخش خصوصی و دولتی است و تاکنون 2 میلیارد و 500 میلیون تومان منابع مالی از صندوق ملی تامین و تاکنون یک میلیارد تومان آن پرداخت و 15 میلیارد تومان خط اعتباری نیز از این صندوق دریافت شده است.
وی مطرح کرد: فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن فرهنگ اشتغال‌محور دانش‌بنیان برای مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی و همچنین تغییر دیدگاه جامعه نسبت به شغل‌های دانش‌بنیان و فناور از ملزومات اساسی رشد این‌گونه شرکت‌هاست.

 

چهارمحال بختياري شهركرد اقتصادی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 108