cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
سه شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳ ساعت ۱۰:۵۷
گيلان رشت
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان: تربیت نیروی انسانی کارآمد گام مهمی برای تمدن‌سازی اسلامی است
تعداد بازدید صفحه : 2
نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان: تربیت نیروی انسانی کارآمد گام مهمی برای تمدن‌سازی اسلامی است
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : سه شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۳ ساعت ۱۰:۵۷
گيلان ، رشت اجتماعی ایران ، سبز

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: برای داشتن منابع انسانی قوی در آینده و همچنین نیروهایی که به‌ فکر تمدن‌سازی اسلامی باشند باید اندیشه‌های ناب اسلامی به جوانان در مدارس و دانشگاه‌ها توسط معلمان انتقال داده شود و این افراد به خوبی تربیت شوند.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی صبح امروز در دوره توانمندسازی طرح اعتلای بسیج فرهنگیان با عنوان «شبکه معلم آینده‌ساز» در رشت اظهار داشت: تلاش‌ها و اقدامات سودمند یا غیرسودمند اهالی فرهنگ و دانش می‌تواند عامل رشد یا سقوط هر جامعه‌ای باشد از این رو فرهنگیان و معلمان از نقش اساسی در اجتماع برخوردار هستند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان به نقش تاثیرگذار و بی‌بدیل معلمان در جهت رشد و ارتقاء شخصیت دانش‌آموزان اشاره و بیان کرد: معلمان در دوران طلایی رشد و شکل‌گیری‌ شخصیت جوانان دارای نقش اساسی هستند لذا جوانان از گفتار، پوشش و رفتار معلم در کلاس درس الگو می‌گیرند بنابراین همه چیز معلم حتی حرکات دست او هم برای جوان الگو است.

فلاحتی گفت: برخی روانشناسان اسلامی معتقدند که جهل و نادانی جامعه، هنرمندان و عالمان منحرف، زرق و برق دنیا، تغییرات کاذب و نادرست از جمله عوامل انحراف برخی جوامع هستند البته دشمن نیز از خلاء موجود در برخی جوامع استفاده می‌کند و اندیشه کاذب را در این خلأها جایگزین می‌کند.

امام جمعه‌ رشت خاطرنشان کرد: از دیگر عواملی که در انحراف برخی جوامع موثر هستند می‌توان به هنرمندان و عالمان منحرف اشاره کرد بنابراین اگر هنرمندان و عالمانی که وظیفه ترویج علم در جامعه را دارند اگر خودشان از علم درستی برخوردار نباشد موجب انحراف یک جامعه شوند.

وی با اشاره به دیگر عوامل انحراف برخی جوامع از جمله جوامع غربی گفت: جوامعی که مردم آن در جهل و نادانی باشند رو به افول خواهند بود و از جمله عواملی که امروز موجب افول جامعه غربی و آمریکا شده این است که مردم آن جامعه شخصی را که کنترلش از دست خودش خارج است و دارای روحی نامتعادل است را منتخب خود قرار دادند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان اضافه کرد: با وجود اینکه جامعه غربی مجهز به تکنولوژی و فناوری مدرن است اما کارشناسان معتقدند که جامعه غربی دچار انحراف از درون شده است طوری که حتی برخی کلیساها هم دچار مادیات و امور غیرمعنوی شدند.

فلاحتی با بیان اینکه معلمی شغل انبیاء الهی بوده است خاطرنشان کرد: پیامبر‌اکرم(ص) و سایر انبیاء الهی نیز همواره با آموزش‌های درست و الهی سعی می‌کردند که جامعه به سمت سعادتمندشدن در حال حرکت باشد و افق‌ها را می‌دیدند.

امام جمعه‌ رشت توجه اساسی به زیربناهای فرهنگی جامعه‌ را مورد تاکید قرار داد و افزود: برای داشتن منابع انسانی قوی در آینده باید به زیربناهای فرهنگی جامعه توجه کنیم و اندیشه‌های ناب اسلامی به جوانان انتقال داده شود تا نیروهایی که به‌ فکر تمدن‌سازی اسلامی باشند در مهدکودک، مدارس و دانشگاه‌ها به‌خوبی توسط معلمان تربیت شوند.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان: تربیت نیروی انسانی کارآمد گام مهمی برای تمدن‌سازی اسلامی است' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز