cong logo
شما هنوز وارد نشده اید
*(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.) *
ارسال کننده خبر: خبر نگار سبز
شنبه ۱۳۹۸/۹/۳۰ ساعت ۱۲:۴۹
-
تهران| نمایشگاه پارک علم و فناوری زمینه مناسبی برای جهت‌دهی به پژوهش‌ها است
تعداد بازدید صفحه : 7
تهران| نمایشگاه پارک علم و فناوری زمینه مناسبی برای جهت‌دهی به پژوهش‌ها است
دسته بندی خبر: اجتماعی
تاریخ خبر : شنبه ۱۳۹۸/۹/۳۰ ساعت ۱۲:۴۹
- اجتماعی ایران ، سبز

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی با اشاره به برگزاری نمایشگاه پارک علم و فناوری در تهران گفت: حضور تولیدکنندگان پژوهش از یک سو و متقاضیان فناوری از سوی دیگر در این نمایشگاه سبب جهت دهی به پژوهش‌ها در راستای نیازهای موجود است.

رضا قنبری در گفت و گو با خبرنگار ایرانیان سبز در تهران، با اشاره به برگزاری سالانه نمایشگاه علم و فناوری در تهران اظهار داشت: این نمایشگاه هر ساله با حضور فن آوران و نهادهایی که حامی پژوهش و فناوری هستند برگزار می شود.

وی سپس تصریح کرد: حضور عرضه‌کنندگان فن‌آوری در کنار متقاضیان آن‌ها اتفاق مهمی بوده که امسال در این نمایشگاه شاهد آن هستیم و از یک طرف افرادی که دستاوردهای یک ساله دارند و شبکه فناوری و پژوهش را تولید و عرضه می‌کنند در کنار کسانی که تقاضای فناوری و پژوهش دارند فضای بسیار خوبی را به لحاظ ایجاد تعامل مناسب میان تولیدکنندگان فناوری و درخواست‌کنندگان آن ایجاد کرده است.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی افزود: برگزاری نمایشگاه‌ها و رویدادهای تقاضامحور بارها در کشور برگزار شده است که امید است این روند همچنان ادامه داشته باشد و در عین حال که پارک‌های علم و فناوری، مراکز دانشگاهی و شرکت‌ها دستاوردهای یک ساله پژوهش و فناوری خود را عرضه می‌کند تقاضا برای جهت‌دهی و بهره‌گیری این پژوهش‌ها نیز افزایش پیدا کند.

قنبری بیان کرد: در این نمایشگاه هم عرضه‌کنندگان و هم متقاضیان و بازدیدکنندگان حضور دارند که تلاش دادند ضمن ارتباط و تعامل با سازمان‌ها و نهادهای مختلف، پژوهش‌های مرتبط را پیدا کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در هفته پژوهش نیز قرار داریم دانشجویان و اساتید نیز جزو بازدیدکنندگان این نمایشگاه هستند بنابراین زمانی که فناورانه اساتید و دانشجویان برای مدتی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند می‌توانند از ایده‌های دیگران نیز استفاده کرده و اکوسیستم‌هایی که به ظاهر از هم دور هستند در قالب چنین نمایشگاهی به گردهم جمع شوند.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی در پایان خاطرنشان کرد: حضور تولیدکنندگان علم و پژوهش از یک سو و متقاضیان فناوری از سوی دیگر در این نمایشگاه سبب سنجش نیازها شده و موجب می‌شود که پژوهش‌ها در محور نیازمندی‌ها انجام می‌شود.

خبرهای امروز

/:


بازگشت


برای ثبت نظر خود باید وارو سایت شوید ورود یا ثبت نام

خبرنگار و کاربر سبز گرامی
از اینکه در درج خبر و اظهار نظر درباره خبر 'تهران| نمایشگاه پارک علم و فناوری زمینه مناسبی برای جهت‌دهی به پژوهش‌ها است' این سامانه با ما همراه هستید کمال تشکر را داریم

مدیریت و پرسنل پایگاه خبری ایرانیان سبز