(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

مراسم پاسداشت «حماسه حضور و بصیرت» در رشت برگزار می‌شود

 مراسم پاسداشت «حماسه حضور و بصیرت» در رشت برگزار می‌شود

گيلان رشت

مراسم پاسداشت حماسه حضور و بصیرت مردم گیلان در دی ماه ۸۸ مراسمی با سخنرانی سردار نوعی‌اقدم از فرماندهان دوران دفاع مقدس در رشت برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، با توجه به در پیش بودن ایام هشتم و نهم دی مراسم پاسداشت حماسه حضور و بصیرت با حضور آحاد مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه گیلان و با سخنرانی سردار رحیم نوعی‌اقدم از فرماندهان دوران دفاع مقدس روز یکشنبه 8 دی ساعت 18:30 در مسجد حضرت بقیه‌الله‌الاعظم(عج) خیابان تختی رشت برگزار می‌شود.

دبیر برگزاری مراسم پاسداشت حماسه حضور و بصیرت رشت در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم به تشریح بیشتر این مراسم پرداخت و اظهار داشت: مراسم یاد شده به‌‌مناسبت بزرگداشت حماسه بزرگ و تاریخی مردم ولایتمدار گیلان و ایران اسلامی علیه اقدامات سران و اصحاب فتنه در هشتم و نهم دی سال 88 برگزار می‌شود .

روح‌الله پوراسماعیلی ضمن تأکید بر حضور گسترده مردم بابصیرت استان گیلان و شهر رشت در مراسم حماسه حضور و بصیرت عنوان کرد: در این مراسم علاوه بر فتنه 88 به صورت ویژه عوامل و مسائل پشت پرده آشوب‌های اخیر کشور و اغتشاشات انجام شده که در پی افزایش قیمت سوخت شکل گرفت مورد واکاوی و بررسی قرار می‌گیرد.
 

وی با اشاره به اینکه مراسم حماسه حضور و بصیرت به نوعی یادبود مجاهدت‌های روشنگرانه شهید مدافع حرم شهید سید اسماعیل سیرت‌نیا نیز محسوب می‌شود ابراز داشت: شهید سیرت‌نیا که به عنوان علمدار جبهه فرهنگی استان گیلان نام گرفته است همواره در برگزاری مراسم‌هایی این‌چنینی و روشنگری در سطح آحاد مردم پیشقدم بود.

پوراسماعیلی قیام مردم ولایتمدار گیلان در حماسه هشتم و نهم دی 88 را برگ زرین دیگری در تاریخ این ملت شهیدپرور دانست و خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، مردم رشت آگاهی، بصیرت و حضور به موقع را در دفاع از انقلاب اسلامی به خوبی نشان داده و یک روز جلوتر از سایر نقاط کشور برای برچیدن بساط فتنه‌گران به صحنه آمدند.

وی  از برگزاری مراسم پاسداشت حماسه حضور و بصیرت رشت توسط تشکل‌های فرهنگی، مذهبی و مردم‌نهاد خبر داد و افزود: این برنامه مانند سایر ویژه برنامه‌هایی که توسط تشکل‌های فرهنگی، مذهبی و مردم‌نهاد تدارک دیده شده است با حضور گسترده و حماسی مردم سراسر استان گیلان و شهر رشت برگزار می‌شود.

دبیر برگزاری مراسم پاسداشت حماسه حضور و بصیرت رشت حضور حماسی مردم استان و عوامل این مراسم در اجتماع 9 دی امسال که توسط شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان برگزار می‌شود را مورد تأکید قرار داد و گفت: دشمنان تاکنون توطئه‌های زیادی را علیه نظام اسلامی انجام داده‌اند اما تمام نقشه‌های آنان توسط مردم خنثی شد.گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 31