(پایگاه خبری " ایرانیان سبز" بدون هیچ گرایش سیاسی خاص، فقط سعی در انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های سازنده سبز کلیه سازمان ها، شرکت ها و خصوصاً هموطنان عزیزمان در استان ها، شهرها و روستاهای کشور دارد.)

صادرات با ایجاد شهرک صنعتی بین‌المللی در گیلان افزایش می‌یابد

صادرات با ایجاد شهرک صنعتی بین‌المللی در گیلان افزایش می‌یابد

گيلان رشت

بخش خصوصی نیروی محرکه توسعه اقتصادی هر کشور، منطقه و استان است بنابراین با ایجاد شهرک صنعتی بین‌المللی در گیلان می‌توان بستر افزایش صادرات را در این استان فراهم کرد.

به گزارش خبرنگار ایرانیان سبز از رشت، یکی از مؤلفه‌های لازم جهت پیشرفت استفاده از تمام توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود از جمله بخش خصوصی به عنوان نیروی محرکه و اثرگذار توسعه اقتصادی است بنابراین با ایجاد شهرک صنعتی بین‌المللی در گیلان می‌توان بستر افزایش صادرات را در این استان فراهم کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرانیان سبز در رشت، حمایت از بخش خصوصی را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: برای افزایش صادرات بخش خصوصی که می‌تواند به ارتقاء سطح فعالیت‌های تولیدی آنان کمک شایانی کند باید شرایط لازم جهت عرضه کالا و خدمات تولید شده آنان به‌خوبی فراهم شود.

فرهاد دلق‌پوش با تأکید بر اینکه بخش خصوصی باید نیروی محرکه توسعه اقتصادی باشد رفع موانع و مشکلات آن‌ها را یکی از اولویت‌های دولت خواند و تصریح کرد: تشکیل کارگروه‌های رفع موانع تولید و حل و فصل مهم‌ترین چالش‌های پیش‌روی بخش خصوصی یکی از بهترین اقدامات انجام شده برای تحقق شعار رونق تولید است.

وی برطرف کردن مشکلاتی که در حوزه توسعه صادرات بخش خصوصی وجود دارد و طرح آن در جلسات کارگروه رفع موانع تولید را لازم و ضروری اعلام کرد و افزود: پیوستن کشورمان به اتحادیه گمرکی اوراسیا و تشکیل دفتر این اتحادیه مهم اقتصادی در گیلان موقعیت‌های ویژه‌ای را برای این استان فراهم کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان توسعه صادرات کشور و استان از طریق افزایش ارتباطات با کشورهای عضو اتحادیه گمرکی اوراسیا را مورد توجه قرار داد و گفت: یکی از مهم‌ترین اقدامات و کارهایی که در جهت افزایش صادرات باید انجام شود برگزاری نمایشگاه‌های توانمندی در منطقه آزاد انزلی است.

وی ایجاد شبکه صادراتی در کل کشور با محوریت استان گیلان را از جمله اقداماتی که باید برای تحقق آن حتماً برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود ارزیابی کرد و ابراز داشت: علاوه بر این موضوع ایجاد شهرک صنعتی بین‌المللی در گیلان نیز می‌تواند به نحو بسیار زیادی زمینه صادراتی بخش خصوصی در استان را افزایش دهد.

دلق‌پوش ظرفیت‌های موجود در استان گیلان و عدم استفاده و بهره‌برداری بهینه از آن‌ها در مسیر توسعه اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و خاطرنشان کرد: در کنار توانمندی‌های متعدد در استان، انتظار داریم دستگاه‌های اجرایی نیز بخش خصوصی را به صادرات تشویق کنند و در این مسیر تا جایی که می‌توانند یاریگر آنان باشند.

دلق‌پوش با تأکید بر اینکه افزایش تولید و اشتغال در یک کشور همواره نیازمند حمایت و پشتیبانی مالی است عنوان کرد: مشکلات و نیازمندی‌های واحدهای تولید و صنعتی گیلان در قالب کارگروه‌های رفع موانع تولید بررسی می‌شود اما بانک‌ها هم باید در جهت حمایت از واحدها، برخی سیاست‌های خود را اصلاح کنند.گيلان رشت اجتماعی ایران سبز
تعداد بازدید صفحه : 30